Bezpieczna jazda w pasach

Pasy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu, który zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom. O konieczności jazdy w pasach powiedziano już bardzo wiele i chyba nikt nie ma już wątpliwości, że zarówno osoba kierująca pojazdem, jak i pasażerowie jadący autem – wszyscy, bez wyjątku, powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy.

Zgodnie z polskim prawem pasy zapięte mieć wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe osobowym: oprócz kierowcy, osoba, która siedzi na przednim fotelu, a także wszyscy, którzy zajmują miejsca z tyłu. Jeśli zapomnimy o obowiązku zapięcia pasów, grozi nam nie tylko mandat. Ale pasy to przede wszystkim gwarancja naszego bezpieczeństwa. Jak są ważne, może nam uświadomić fakt, że przy z pozoru niewielkiej prędkości prędkości 50 km/godz. ciało jest wyrzucane z siedzenia z siłą około 1 tony.

SEAT gwarantuje bezpieczną jazdę w pasach

W wielu wypadkach łatwo jednak o tym obowiązku zapomnieć. Pośpiech, stres, liczne docierające do nas zewsząd bodźce rozpraszające uwagę mogą spowodować, że wsiadając do auta po prostu zapomnimy zapiąć pasy. Znacznie obniża to nasze bezpieczeństwo w sytuacji kolizji lub niespodziewanego zdarzenia na drodze. Producenci aut doskonale zdają sobie z tego sprawę, i oferują użytkownikom pojazdów rozwiązania, które pomagają im pamietać o zapinaniu pasów. W modelach marki SEAT znajdziemy liczne rozwiązania pomagające pamiętać o konieczności jazdy w pasach.

SEAT przypomina o zapięciu pasów

System przypominający o zapięciu pasów to bardzo praktyczne i skuteczne rozwiązanie, którego zastosowanie ma na celu poprawę naszego bezpieczeństwa.

Auta z oferty SEAT wyposażone są w systemy wykrywające niezapięte pasy i same sygnalizują konieczność ich zapięcia. Ale to nie wszystko. W samochodach SEAT pasy zyskują na skuteczności. O co chodzi? Auta SEAT Tarraco wyposażone są w system ochrony pasażerów Pre-Crash Assist, który zaciska pasy bezpieczeństwa i zamyka okna w przygotowaniu na nadchodzący wypadek.

Dodaj komentarz